Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, BDAR
(angl. GDPR)

Logo

eTwinning - tai bendruomenė Europos mokykloms

Logo

STEP – tai įvairaus amžiaus vaikų tėvams skirta programa

Logo

...

PARAMA  

   

Kontaktai ir adresai  

   

Nuo 2012 12 12  

8814444
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Viso
163
1572
3546
5112585
18598
47191
8814444

Your IP: 172.31.28.20
2018-07-18 04:02
   


 2016 m. balandžio 1 d. Kauno Jono Pauliaus II gimnazijoje „nepučia vėjai“

1991-aisiais statytai Kauno Jono Pauliaus II gimnazijai dar ir šiandien tenka taikstytis su ekonominės blokados padariniais. Nebuvo įrengta ir į eksplotaciją paleista projekte numatyta iš nūdienos neekonomiška ventiliacijos sistema. Pagaliau šiai mokslo įstaigai numatyta skirti lėšų renovacijai.

„1991 m. tuometinė 53-čioji vidurinė mokykla nebuvo iki galo įrengta. Stigo mokymo priemonių, buvo seni šviestuvai, taikytos senos technologijos ir medžiagos. Mokyklai reikėjo bent tiek higienos normas atitinkančius suolus nusipirkti, apšvietimą pakeisti. Pastarųjų daugiau nei du trečdaliai kabinetuose pakeista, tačiau dar yra ir zvimbiančių šviestuvų“, - senus laikus prisiminė jau į užtarnautą poilsį išėjęs, buvęs nuo mokyklos įkūrimo gimnazijos direktorius ūkio reikalams.

Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos direktoriaus tikinimu, neseniai tėvelių miesto savivaldybei siųstas skundas dėl šildomų patalpų temperatūros buvo pirmasis per 25 metus.

Kartais ir mokiniai „gudrauja“ — per šalčius atidaro langus ir atšaldę klasę kviečiasi ūkvedį bei administracijos prašosi išleidžiami namo.

Esą visos tokio tipo mokyklos šaltos – deformuotais ir vandeniui laidžiais stoglangiais, cokoliais, neapšildytais išorės karnizais, be perdengimų iš pirmojo į antrąjį aukštą, su rūsiais. Vienintelis galimas šių problemų sprendimas – renovacija + ventiliacijos sistema.

Pačios šalčiausios gimnazijoje vietos – antro aukšto vidinio kiemo klasės. Čia pastebima ir radiatorių stoka.

„Šalta, bet leidžiame mokiniams ir apsirengti, ir su striukėmis sėdėti. Jie juda iš kabineto į kabinetą. Šalčiausia būna pirmadieniais. Nėra tokia jau katastrofiška situacija kaip rašo mokinių tėveliai“, - teigė įstaigos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams, pridurdamas, kad šalčiausia būna, kai drėgmė didesnė.

Problemą spręsti visiškai panaikinant stoglangius taip pat negalima, tik keisti jų konstrukciją. Esą pagal higienos normas į patalpas turi patekti dalis dienos šviesos.

Pastato sienos nesutrūkinėjusios. Dalis antro aukšto klasių pusiau ant oro. Stogas jau perklotas.

Įdėti nauji plastikiniai langai ir nors dar nepraėjo garantinis laikotarpis išryškėjo nekokybiškai atlikti darbai, tenka patiems taisyti. Šiuos darbus atlikusi įmonė jau neveikli.

Tarybinių laikų sanitarinius mazgus taip pat teko keisti bei užtikrinti šilto vandens tiekimą.

Mokinių gimnazijoje virš 800, tame pačiame pastate glaudžiasi ir viena pradinukų klasė.

 „Pagal projektą Kauno Jono Pauliaus II  gimnazijai numatyta 1,3 mln. € iš ES fondo ir dar milijonas – iš Kauno savivaldybės. Tačiau jeigu norime gimnaziją modernizuoti, reikalingi 2,6 mln. €, todėl kreipsimės ir į privačius rėmėjus“, - pasakojo direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams.

Vienas iš dar numatomų projektų – pirmojo aukšto grindų šiltinimas iš apačios.

2018 m. gegužę mokyklos pašonėje pradės veikti atnaujintas stadionas. Žeme neužpiltus mokyklos rūsius taip pat numatoma pritaikyti sporto reikmėms.

„Rūsiuose žadame įrengti keturis persirengimo kambarius, galbūt ir sales choreografijos pamokoms su veidrodžiais, gimnastams, boksui, imtynėms ar sunkiajai atletikai“, - planus vardino gimnazijos direktorius ūkio reikalams.

Savivaldybė lėšų esą skiria tik komunalinėms išlaidoms, tačiau ūkinėms – nė cento. Skiriama telefono ryšiui, darbo užmokesčiui, įžeminimo tikrinimui, šiukšlių išvežimui, gesintuvų keitimui, o štai komunalinėms paslaugoms atseikėja mažiau nei reikia.

Pagal Klimato kaitos specialiosios programos lėšų naudojimo 2017 m. sąmatą detalizuojančio plano priemonę „Visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatų  atnaujinimas (modernizavimas), sumažinant energijos suvartojimo sąnaudas“, pagal projektų naudingumo kriterijus finansavimą gavo 95 subjektai, tarp kurių yra ir Kauno Jono Pauliaus II gimnazija. 


   
Gimnazijos rėmėjas — UAB „Ofitecha“.
ADRESAS: A.JUOZAPAVIČIAUS pr. 82B, Kaunas Tel./faks.: (37) 424977 Mob.tel.: (687) 458 95 (686) 649 75 El.paštas: info@ofitecha.lt
   
Gimnaziją remiantis saksofono muzikos melodijomis...
Pranas Stropus.
   
Kauno žygeivių - folkloro klubas „Gilė“.
Judėk, krutėk, nenurimk!
   
TEO LT mūsų gimnazijai (Baltų pr. 103) elektroniniam dienynui sukūrė nemokamą „TEO Wi-Fi“ ryšį.
Veikti socialiai atsakingai, TEO požiūriu, reiškia veikti etiškai, sąžiningai ir skaidriai rinkos, aplinkosaugos, visuomenės ir darbuotojų atžvilgiu.
   
Sportinių šokių klubas „Junda“.
Šokite! Būsite sveiki, gražūs ir laimingi.
   
Mokyklų bibliotekų modernizavimas
Įgyvendinus projektą sukurta ir atnaujinta mokyklų bibliotekų struktūra, pagerinta mokyklos bendruomenei teikiamų paslaugų kokybė bei užtikrintos geresnės mokymo ir mokymosi sąlygos.
   
Cgates Jono Pauliaus II gimnazijai tiekia šviesolaidinį internetą ir televiziją.
Mūsų gimnazijoje - Cgates iniciatyva moksleiviams ir mokytojams padeda įveikti kasdienines užduotis.
   
© Kauno Jono Pauliaus II gimnazija. Atnaujinta: 2015-12-12