2018-09-24 08:26

Mūsų gimnazijos muziejus yra gana nedidelis, tačiau jau galime didžiuotis turimais eksponatais ir mokinių pagamintais darbais.

Vos pravėrus muziejaus duris žvilgsnis užkliūva už garsių, svarbių asmenybių nuotraukų. Įamžinti ne tik direktoriaus pavaduotojų ar svečių, bet ir pokarinės Lietuvos nusipelniusių žmonių portretai, skaudžią tautos praeitį mena tremties vietų žemėlapis. Garbingoje vietoje kabo sovietinė uniforma ir ženklas su prasmingais žodžiais: „Per amžių budėję laisvėje, laimėjom per aukas ir pasišventimą“.

Akį patraukia pirmose lentynose stovintys mediniai senovės buities įrankiai ir kiti drožiniai iš medžio: ąžuolo simbolika, medinės dėžutės, lėkštelės ir kita. Be meno kūrinių,  yra ir molinių dirbinių bei ypatingo grožio popierinių Kauno, Trakų pilies bei Perkūno namų maketų.

Muziejuje yra senų knygų bibliotekėlė. Dauguma jų apie tarpukario Lietuvą: „Lietuvių etninės kultūros istorija“, „Širdis Lietuva“, „Laisvės karių archyvas“ ir kitos. Čia saugomos ir kelios prastos išvaizdos, tačiau nepaprastai vertingos, ne vieną šimtmetį menančios knygos. Taip pat yra daug svarbių dokumentų, padėkų arba diplomų rinkinių, liudijančių mūsų gimnazijos mokinių ir mokytojų darbus, bei sunkiai suskaičiuojamų visų klasių metraščių gausybė.

Mokyklos sielovadinę veiklą atskleidžia surinkta medžiagą. Nuotraukose įamžinti „Ąžuolo“ mokyklos katalikiški renginiai: aukojamos mišios ir mokinių giesmių popietės. Mokykloje jau tapo tradicija įvairūs pagal liturgines šventes organizuojami renginiai.

Tačiau bene didžiausia puošmena yra sporto laimėjimai. Muziejuje yra apie dvidešimt pirmos vietos taurių, iškovotų krepšinio varžybose. O apie mūsų galimybes įrodo krepšinio kamuolys su sportininkų parašais.

Muziejus  -  mūsų gimnazijos  istorija.

Jaunoji žurnalistė  A.Ogulevičūtė , 8a

Mokyklos muziejus vadovė R.G.

„Jaunųjų muziejininkų“ būrelio vadovė Ada Kazlauskienė

Atnaujinta: 2013 10 01