Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, BDAR
(angl. GDPR)

Logo

eTwinning - tai bendruomenė Europos mokykloms

Logo

STEP – tai įvairaus amžiaus vaikų tėvams skirta programa

Logo

...

PARAMA  

   

Kontaktai ir adresai  

   

Nuo 2012 12 12  

8956433
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Viso
864
9431
10295
5236043
46444
66827
8956433

Your IP: 172.31.28.20
2018-09-24 08:19
   

2017 m. lapkričio 28 d. 17 val. Rotušėje (Rotušės a. 15, Kaunas) kauniečiai kviečiami į projekto „Kauno bažnyčios: miesto tapatumo kodas“ pristatymą.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektas „Kauno bažnyčios: miesto tapatumo kodas“ – tai galimybė dar kartą įdėmiau pažvelgti į savo miesto „veidą“. Šį kartą (at)pažinimo kodu tapo 9 miesto bažnyčios. Jų bokštų smailės, tamsraudoniai fasadai ar akį traukiantys architektūriniai sprendimai tokie artimi mūsų akiai, kad be jų tiesiog neįsivaizduojame Kauno miestovaizdžio. O juk kiekviena bažnyčia – tai savotiškas metraštis, įamžinęs gyvąją miesto istoriją. Besikeičiančios epochos ar politinės santvarkos palikdavo šventovėse savų pėdsakų, deja, ne tik didingų, bet ir skaudžių... Nepaisant to, bažnyčios kėlė žmogaus žvilgsnį į dangų, teikė vilties ir tikėjimo išbandymų metais, buvo glaudžiai susijusios ne tik su miesto, bet ir visos šalies likimu.

Projekto rengėjai pristato interaktyvų terminalą, kuriame galima pažiūrėti kultūros ir meno žmonių, žinomų Lietuvos aktorių įgarsintas bažnyčių vaizdo istorijas. Jas pasakoja įvairių Lietuvos laikotarpių personažai nuo dvasininkų iki šių laikų bažnyčios istoriją repuojančio jaunimo. Vaizdo istorijos – tai vaizdo pasakojimai, kuriuos sudaro kolekcininkų ir valstybės archyvuose saugomos dokumentinės nuotraukos, archyviniai vaizdo įrašai, dailininkų sukurtos iliustracijos, filmuota medžiaga. Norintiems pasitikrinti savo erudiciją siūloma viktorina: kviečiama atsakyti į suktus, dėmesį, atmintį ir atidumą išmėginančius klausimus.

Devynios bažnyčios – devyni pasakojimai apie tai, kas buvo ar galėjo būti...

MUMS pasakoja:
kunigas JUOZAS TUMAS-VAIŽGANTAS apie Vytauto Didžiojo bažnyčią
vyskupas MOTIEJUS VALANČIUS apie Arkikatedrą baziliką
upeivis JONAS GILIAUSKAS apie Šv. Jurgio bažnyčią
fundatorius ANDRIEJUS SKORULSKIS apie Šv. Mikalojaus bažnyčią
vienuolis JERONIMAS KRASAUSKIS apie Pažaislio bažnyčią
kunigas ANDRIUS RIMAS apie Šv. Gertrūdos bažnyčią
repuojantis JAUNIMAS apie Jėzuitų bažnyčią
kunigas ADOLFAS SABALIAUSKAS apie Į gulos bažnyčią
prezidentienė SOFIJA SMETONIENĖ apie Kristaus Prisikėlimo baziliką

Renginyje dalyvauja:
Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas SJ,
projekto vadovė Rimantė Tamoliūnienė,
istorikė dr. Rasa Varsackytė,
aktorius Egidijus Stancikas.

Maloniai kviečiame!


   
© Kauno Jono Pauliaus II gimnazija. Atnaujinta: 2015-12-12