2018-10-17 14:22

Adveñtas (lot. adventus reiškia atėjimą) – krikščionių religijoje laikotarpis, pažymintis laiką iki Jėzaus gimimo. 4 advento savaitės:

Gražūs kalėdiniai, naujametiniai paveiksliukaiGražūs kalėdiniai, naujametiniai paveiksliukaiGražūs kalėdiniai, naujametiniai paveiksliukaiGražūs kalėdiniai, naujametiniai paveiksliukaiGražūs kalėdiniai, naujametiniai paveiksliukaiGražūs kalėdiniai, naujametiniai paveiksliukai
               Pranašų
    Betliejaus   Piemenėlių      Angelų

Jėzaus vardas reiškia Dievas gelbėtojas Dangiškasis Tėvas siuntė savo Sūnų, kad Jis teiktų žmonėms viltį ir kalbėtų visiems, jog Dievas yra su mumis, kad Jis nori mus išgelbėti iš blogio ir nuodėmės vergijos. Žmonija tūkstančius metų laukė ateinančio pažadėto Mesijo.

Adventas (lot) atėjimas, laukimo metas. Tai 4 savaičių liturginis laikotarpis, kurio metu mes ruošiamės sutikti Jėzaus, Išganytojo užgimimą.

Su adventu prasideda ir nauji liturginiai metai. Jau IV amžiuje randame atgarsį, kad Kalėdų šventei reikia pasiruošti ir šis pasiruošimas tęsiasi apie 4 savaites. VI amžiuje Galilėjoje įvedamas pasninkas, kuris truko nuo šv. Martyno (XI.11) iki Kalėdų.

Šv. Rašto Vulgatos (lot) vertime žodis „Adventus“ – taikomas tik Jėzui, kaip priėmusiam žmogaus kūną ir atėjusiam į mūsų tarpą pradėti mesijaninio amžiaus, kuris tęsis iki pasaulio pabaigos.

Krikščioniškasis laukimas – tai ištikimybė gerume.

Adventas ir Kalėdos pasižymi ženklų ir simbolių gausa.

Adventinis vainikas su 4 žvakėmis – amžinybės ir vilties simbolis, o 4 žvakės, uždegamos po vieną, keturis sekmadienius. Kiekviena žvakė turi savo pavadinimą:

1 – Pranašų;
2 – Betliejaus;